
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10853.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 10POS SIDE ENT 10MM PCB
TERM BLK 7POS SIDE ENT 7.5MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5MM PCB
CAP ALUM 470UF 10V 5000H
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
RES MF 1/4W 1% AXIAL
PCB TERMINAL