
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EL3M |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 3 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of EL3M722B00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 5POS 45DEG 7.62MM PCB
TERM BLK 12POS 45DEG 7.62MM PCB
PCB TERMINAL
IC ANALOG SWITCH CMOS 8DIP
DC DC CONVERTER 72V 50W
CONN RCPT 50POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLK 24P SIDE ENT 5.08MM PCB