
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.394" (10.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10245.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 15P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 23P SIDE ENT 3.5MM PCB
TERM BLK 8POS SIDE ENT 7.5MM PCB
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 126POS 0.8MM
CONN HEADER SMD R/A 4POS 2MM
PCB TERMINAL