
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TU |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of TU1121500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 20P TOP ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 10.16MM
PCB TERMINAL
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER
FIXED IND 47UH 670MA 288 MOHM
TERM BLK 11P SIDE ENT 5.08MM PCB
CONN OSP JACK STR 50 OHM SOLDER