
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTYF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 16 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | High Wire Entry Level, Interlocking (Front, Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 11 |
Current price of OSTYF162150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERM 508MMPS 35 DEG 18P 15A
TERM BLOCK 4POS 45DEG 5MM PCB
TERM BLOCK 9POS 45DEG 5MM PCB
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
FIXED IND 3.3UH 5.5A 12 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
TERM BLK 16P SIDE ENT 5.08MM PCB