
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HG |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1998 |
Current price of HG1500800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 15POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLK PCB FNT 3.5MM NO
CAP FILM 1.2UF 5% 1.25KVDC RAD
VI-LW2-EW 24V/15V 100W MEGA
FUSE AUTO SECTION LINK 112A 15KV
TERM BLOCK 15POS 45DEG 5MM PCB