
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESTT |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 24 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Rear, Side), Mid Wire Entry Level |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ESTT02120 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 20P SIDE ENT 5.08MM PCB
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
SFERNICE FIXED RESISTORS
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP