
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 8 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole, Press-Fit |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1980 |
Current price of HM0730810000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 40V 25W
TERM BLK 7POS TOP ENT 3.81MM PCB
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM