
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 16 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10891.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 8POS SIDE ENT 7.5MM PCB
TERM BLK 7P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 12P SIDE ENT 7.62MM PCB
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVPECL
PCB TERMINAL
12-FIBER CASSETTE OS1/OS2 9/125M