
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTT2 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Angled |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 39 |
Current price of OSTT2070150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK FNT 12P 7.5MM 20A GRN
TERM BLK 10POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 3POS 45DEG 7.5MM PCB
RES 30.1 OHM 0.005% 0.6W RADIAL
CONN SOCKET 4POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK 7POS 5MM PCB
M25X1.5 MARINE EMI/RFI STYLE 2