OSTVI030151
Description
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
OSTVI030151 PDF
Type Description
Series:OSTVI
Number of Levels:1
Positions Per Level:3
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:16 A
Voltage:300 V