
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTHX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 14 |
Current price of OSTHX182081 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 12P TOP ENT 2.54MM PCB
TERM BLOCK 4POS 5.08MM PCB
MEMS OSC XO 1.0000MHZ LVCM LVTTL
CONN SOCKET 23POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLK 21POS TOP ENT 3.5MM PCB
TERM BLK 18POS TOP ENT 3.5MM PCB