
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate LSF-SMT |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 12 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 59 |
Current price of 1870210000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5.08MM PCB
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
TERM BLK 2POS TOP ENT 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 13.8V 50W
DC DC CONVERTER 2V 10W