
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 6 A |
| Voltage: | 125 V |
| Wire Gauge: | 16-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10265.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 7POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.00,
TERM BLK 7POS 45DEG 10.16MM PCB
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 23POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 26POS STR 3.5MM
PCB TERMINAL