
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 16 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of VI1221520000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 2POS PCB
TERM BLK 21POS 45DEG 5.08MM PCB
TERM BLK 2P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 12P SIDE ENT 5.08MM PCB
CONN RCPT HSNG MALE 5POS PNL MT
DC DC CONVERTER 6.5V 50W