
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTHA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of OSTHA212050 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DOUBLE-LEVEL PCB TERMINAL
TERM BLK 14P TOP ENT 7.62MM PCB
PCB BLOCK FIXED 3P 635MM 30A 300
RES TEMP SENS 27 OHM 5% 1/10W
XTAL OSC XO 9.6000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER R/A 24POS 2MM
TERM BLK 21P TOP ENT 7.62MM PCB