
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTYP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 16-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Front, Rear, Side), Mid Wire Entry Level |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 13 |
Current price of OSTYP212150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 7POS SIDE ENT 3.5MM PCB
TERM BLOCK 5POS 45DEG 5MM PCB
CONN HEADER SMD 8POS 1.27MM
CONN SOCKET 20POS 0.07 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 13.8V 75W
TERM BLK 21P SIDE ENT 3.81MM PCB