HS1620810000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK 4POS 45DEG 10MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
HS1620810000G PDF
Type Description
Series:HS
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:4
Positions Per Level:4
Pitch:0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:10 A
Voltage:300 V
Wire Gauge:12-28 AWG
Mounting Type:Through Hole
Wire Termination:Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:-
Color:Gray
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLK
TERM BLK 3P SIDE ENT 10.16MM PCB
PCB TERMINAL
SIT1602BC-11-28E-74.175824E
SIT1602BC-11-28E-74.175824E
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM
SiT3373AI-1E2-33NC644.531250Y
SiT3373AI-1E2-33NC644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
HS1620810000G
HS1620810000G
TERM BLOCK 4POS 45DEG 10MM PCB
YT7621500000G
YT7621500000G
TERM BLK 19P SIDE ENT 5.08MM PCB