
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 125 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Blue |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2200 |
Current price of TE1501640000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 19POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 6POS 45DEG 7.5MM PCB
TERM BLK 7P SIDE ENT 6.35MM PCB
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
CONN HEADER VERT 15POS 2.54MM
CONN RCPT HSG 0.11 1POS NATURAL
TERM BLK 15P SIDE ENT 3.5MM PCB