
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2035 |
Current price of VJ1561550000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 19P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK PCB FNT 3P 7.5MM 20A GR
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
CONN HEADER SMD 43POS 1.27MM
CONN RCPT FMALE 12P SILVER SLDR
TERM BLK 15P SIDE ENT 7.62MM PCB
SENSOR PROX INDUCTIVE 5MM CYLIND