
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10395.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LMF 5.08/11/180 3.5SN BK BX
PCBTERMVERTDBLDECK508MMPS 48POFF
TERM BLK 4P SIDE ENT 7.62MM PCB
TOOL DIE SET LC/SC/FC 1.6-2.4MM
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG
PCB TERMINAL