
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Pitch: | 0.500" (12.70mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 65 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 6-20 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1992 |
Current price of VP0685850000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERM5MMPIN 2PHORIZ15A300VGRN
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5MM PCB
PCB TERMINAL
VARISTOR 910V 6KA DISC 14MM
FIXED IND 15UH 7A 15.2 MOHM SMD
TERM BLK 6P SIDE ENT 12.7MM PCB
DC DC CONVERTER 24V 75W