
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 13 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 16 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10893.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 1POS TOP ENTRY PCB
TERM BLOCK 6POS 45DEG 5MM PCB
TERM BLK 12P TOP ENT 10.16MM PCB
CRYSTAL 16.3840MHZ 12PF SMD
DIODE ZENER 3V 410MW SOD123
DIODE ZENER 56V 3W DO216AA
PCB TERMINAL