
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 20 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 12476.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 21P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLOCK 14POS 45DEG 5MM PCB
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
FIXED IND 8.2NH 470MA 270 MOHM
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
24VDC 172X150X51MM IP68
PCB TERMINAL