
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVI |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 13 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 16 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 18 |
Current price of OSTVI134150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 23POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 3P SIDE ENT 3.81MM PCB
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER R/A 26POS 2.54MM
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
TERM BLK 13POS TOP ENT 7.5MM PCB