
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10169.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 10MM PCB
TERM BLK 5POS TOP ENT 7.62MM PCB
LMF 5.00/24/90 3.5SN OR BX
RES 11 OHM 2% 1/4W AXIAL
PCB TERMINAL
DTS23H23-32DD
CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP