
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39593 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Positions Stamped |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 702 |
Current price of 0395932021 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
CONN RCPT HSG FMALE 29POS PNL MT
PCB DUAL ROW HEADER 23P 381MM HO
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB