
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | YP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side), Mid Wire Entry Level |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of YP0801500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PCB FNT 4P 58MM 15A G
TERM BLK 11POS 45DEG 3.81MM PCB
TERM BLK 11P SIDE ENT 5.08MM PCB
FIXED IND 33NH 490MA 330 MOHM
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
TERM BLK 8POS SIDE ENT 3.5MM PCB