NJ2201500000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 22P SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
NJ2201500000G PDF
Type Description
Series:NJ
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:22
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:-
Voltage:300 V