OSTYQ182150
Description
TERM BLK 9POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
OSTYQ182150 PDF
Type Description
Series:OSTYQ
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:2
Positions Per Level:9
Pitch:0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:150 V