YS4601500000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
YS4601500000G PDF
Type Description
Series:YS
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:2
Positions Per Level:23
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:300 V