HM0950800000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 9POS TOP ENT 5.08MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
HM0950800000G PDF
Type Description
Series:HM
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:9
Pitch:0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:8 A
Voltage:250 V