T31204530000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 12POS TOP ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
T31204530000G PDF
Type Description
Series:T3
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:12
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:8 A
Voltage:300 V
Wire Gauge:14-26 AWG
Mounting Type:Through Hole
Wire Termination:Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Features:Interlocking (Side)
Color:Green
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLK 15P SIDE ENT 3.5MM PCB
31.718
PCB TERM FNT 18P 7.62MM 20A GRN
PCB TERMINAL
SIT1602BI-31-33S-33.333000T
SIT1602BI-31-33S-33.333000T
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
8340-T110-K1M1-ALH126-15A
8340-T110-K1M1-ALH126-15A
CIR BRK MAG-HYD 15A 240VAC/80VDC
T31204530000G
T31204530000G
VE-JVY-IZ-F2
VE-JVY-IZ-F2
DC DC CONVERTER 3.3V 17W