YQ264150A000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 13P SIDE ENT 3.81MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
YQ264150A000G PDF
Type Description
Series:YQ
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:2
Positions Per Level:13
Pitch:0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:300 V