ESLM08200
Manufacturer
Socapex (Amphenol Pcd)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 8P SIDE ENT 5.08MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
ESLM08200 PDF
Type Description
Series:ESLM
Package:Tray
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:8
Pitch:0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:13.5 A
Voltage:300 V