KY0301530000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
KY0301530000G PDF
Type Description
Series:KY
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:3
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:15 A
Voltage:300 V