EL3V301B00
Manufacturer
Socapex (Amphenol Pcd)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 10P SIDE ENT 3.81MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
EL3V301B00 PDF
Type Description
Series:EL3V
Package:Tray
Part Status:Active
Number of Levels:3
Positions Per Level:10
Pitch:0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:12 A
Voltage:300 V