EB4801530000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
EB4801530000G PDF
Type Description
Series:EB
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:2
Positions Per Level:24
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:20 A
Voltage:300 V