76-MD22-110L
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
NON INS MALE DISCONNECT 50 BAG
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
76-MD22-110L PDF
Type Description
Series:NEMA
Package:Bag
Part Status:Active
Terminal Type:Standard
Gender:Male
Tab Width:0.110" (2.79mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:0.307" (7.80mm)
Length - Overall:0.610" (15.50mm)