MNG18-250DMIX-BOTTLE
Description
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 50PC
DataSheet
MNG18-250DMIX-BOTTLE PDF
Terminal Type:Standard
Gender:Male
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.950" (24.13mm)
Termination:Crimp
Wire Gauge:18-22 AWG
Insulation:Fully Insulated
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Features:-
Color:Red
Contact Material:Copper, ETP
Contact Finish:Tin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
WR-FAST_THT MALE RIGHT ANGLED HE
CONN QC RCPT 12-14AWG 0.187
SiT5356AICFP-30N0-30.720000Y
SiT5356AICFP-30N0-30.720000Y
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ
MNG18-250DMIX-BOTTLE
MNG18-250DMIX-BOTTLE
VE-BTT-CX-F4
VE-BTT-CX-F4
DC DC CONVERTER 6.5V 75W
VE-BNF-EX-F2
VE-BNF-EX-F2
DC DC CONVERTER 72V 75W