MI10-250DFK
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
MI10-250DFK PDF
Type Description
Series:Scotchlok™
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Type:Standard
Gender:Female
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.640" (16.26mm)