MU18-187DF/FLAGX-BOTTLE
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 18-22AWG .187 100PC
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
MU18-187DF/FLAGX-BOTTLE PDF
Type Description
Series:Scotchlok™
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Type:Angled - 90°, Flag
Gender:Female
Tab Width:0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)