MVU10-375DFK
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.375
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
MVU10-375DFK PDF
Type Description
Series:Scotchlok™
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Type:Standard
Gender:Female
Tab Width:0.375" (9.53mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)
Tab Length:-
Length - Overall:1.230" (31.24mm)