MTV18-187C
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONN QC TAB 18-22AWG 0.187 CRIMP
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
MTV18-187C PDF
Type Description
Series:Highland™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Terminal Type:Standard
Gender:Male
Tab Width:0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.850" (21.59mm)