D14-145M-M
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN QC TAB 14-16AWG 0.145 CRIMP
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
D14-145M-M PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Terminal Type:Standard
Gender:Male
Tab Width:0.145" (3.68mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.750" (19.05mm)