DNG18-250FL-M
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
DNG18-250FL-M PDF
Type Description
Series:Disco-Lok™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Terminal Type:Standard
Gender:Female
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.970" (24.64mm)