LCMDX25-12-Q
Description
CONN TERM RECT RING 25MM #M12
DataSheet
LCMDX25-12-Q PDF
Terminal Type:Ring, Tubular
Stud/Tab Size:M12 Stud
Terminal Style:Two Stud Holes
Tab Thickness:0.059" (1.50mm)
Length - Overall:3.642" (92.51mm)
Width - Outer Edges:0.846" (21.49mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Termination:Crimp, Barrel
Wire Gauge:25mm²