TSX-3225 20.0000MF18X-W0
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
TSX-3225 20.0000MF18X-W0 PDF
Type Description
Series:TSX-3225
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±18ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)