C3E-36.000-10-1530-X-R
Description
CRYSTAL 36.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
C3E-36.000-10-1530-X-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:36 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)