RSE-32.768-12.5-H14-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
RSE-32.768-12.5-H14-TR PDF
Type Description
Series:RSE H14
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension:0.264" L x 0.055" W (6.70mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)